Aktualności

Empire Z Wiceczempionem AES Stallion Grading 2023

Tydzień temu dwa trzyletnie ogiery z naszej stajni Allegro G (All Star x Ciacomo x Cantus) hod./wł. Andrzej Gołaś i Empire Z (Elvis Ter Putte x Cros x Cassini I) wzięły udział w uznawaniu ogierów dla księgi Anglo Eropean Studbook – AES Stallion Grading Poland 2023. To już ósma edycja tej bardzo dobrze przygotowanej imprezy i trzecia, w której mamy przyjemność uczestniczyć.

Oba ogiery, prezentowane przez Jarosława Sowińskiego, uzyskały licencję „licensed”, a Empire Z został zaproszony do ringu czempionów, w którym wywalczył ostatecznie drugie miejsce i tytuł Wiceczempiona. To kolejny sukces koni z naszej stajni. przypomnijmy, że w sezonie 2022 laur czempiona powędrował do Sacred Eye Sunrise Z.

W opinii międzynarodowej komisji Allegro G to znakomicie skaczący i ruszający się koń w nowoczesnym typie, natomiast Empire Z oprócz talentu skokowego wykazał się świetnym ruchem w trzech chodach podstawowych i dużą powtarzalnością.

Oba ogiery zasilą naszą ofertę na sezon 2023, więcej informacji na ich temat można znaleźć na podstronach im poświęconych: Allegro G i Empire Z.

 

 

fot. Oliwia Chmielewska, video Świat Koni