Aktualności

Podsumowanie roku 2021

Rok 2021 już prawie za nami. Czas najwyższy na podsumowanie minionego sezonu.

Mijające dwanaście miesięcy były dla nas bardzo udane. Ze względu na intensywny sezon hodowlany i młody wiek, nasze ogiery nie startowały dużo, ale za to w jakim stylu! Podczas lutowej Cavaliady w Poznaniu wystąpiły Carlo, Calidor i Karramba Z notując znakomite występy. Klasą samą dla siebie był Calidor, który nie zrobił ani jednej zrzutki przez cały dwutygodniowy tour. Tuż po Cavaliadzie, kolejny z naszych ogierów – Concorde 76 (Cicero Z x Ciacomo) wywalczył licencję hodowlaną Anglo European Studbook.

Sezon zawodów otwartych rozpoczęły międzynarodowe zawody w Drzonkowie. Tutaj ponownie znakomicie spisywał się Carlo. W sezonie otwartym na parkurach niezwykle udanie zadebiutowały Donovan Z i Chacco Gold Z. Na prestiżowych 4* zawodach Warsaw Jumping w konkursach dla młodych koni świetną formę prezentowały Quick Magic de Barcenal Z i Karramba Z – nie robiąc przez całe zawody ani jednego błędu.

W międzyczasie powitaliśmy na świecie pierwsze źrebięta po ogierach Calidor, Karramba Z i Quick Magic de Barcenal Z. Cała trójka spisała się wyśmienicie, co przełożyło się na pozytywne wyniki na czempionatach źrebiąt. Córka ogiera Karramba Z – Tenazina MK hodowli pana Macieja Kowalaka, wywalczyła w Baborówku 6. miejsce w grupie klaczek skokowych. Pokonała ona 29 innych konkurentek.

Bardzo obiecująco zaprezentował się również nasz przychówek – klaczka po Comme Il Faut uzyskała premię źrebiecą Związku Holsztyńskiego. Jej starsza półsiostra Cardenta Z (Cardento) wygrała klasę czterolatków podczas czempionatu w skokach luzem – Intercarpathia 2021. Kuzynka obu wymienionych Elizabeth Z (Elvis Ter Putte x Cassini I) wróciła z Łącka ze złotym medalem Mistrzostw Polski Młodych Koni. Wisienką na torcie były starty wałacha Monsun, który po serii bezbłędnych występów w młodzieżowych Pucharach Narodów, wystąpił pod Darią Pietrzak w Mistrzostwach Europy Juniorów. Hodowcą wszystkich wymienionych koni jest Andrzej Gołaś.

Wspomniane MPMK w Łącku były bardzo udane dla naszej stajni – przywieźliśmy z nich aż trzy medale. Brązowy medal w kategorii 7-latków hodowli zagranicznej wywalczył Quick Magic de Barcenal Z.

Sezon hodowlany zakończyliśmy niemal dwukrotnie lepszym wynikiem niż w 2020 roku. Hodowcy najchętniej sięgali po holsztyńskiego ogiera Calidor (Calido I x Caretino).

Dziękujemy wszystkim, którzy  skorzystali z naszej oferty i tym którzy nam kibicowali. Do zobaczenia w 2022 roku.

Zapraszamy do galerii naszych ulubionych zdjęć z sezonu 2022.