Bonin Stallions

O nas

Konie w naszej rodzinie są od przeszło 25 lat. W 1994 zakupiliśmy Stajnię Bonin, w 1996 roku stado naszych koni powiększyło się o holsztyńskiego, siedmiodniowego wówczas, ogierka Lambado (Levantos II x Cantus), dwa lata później do Bonina trafił Castello. Sami jeszcze nie mieliśmy wtedy pojęcia, że na tym koniu Ola, jako pierwsza kobieta w historii polskiego jeździectwa (!), wywalczy złoty medal Mistrzostw Polski Seniorów w konkurencji skoków.

Hodowla

Naszą rodzinną hodowlę koni skokowych prowadzimy w Przemoczu. Do hodowli wykorzystujemy wyłącznie klacze po karierze sportowej, lub będące córkami takowych. Dobierając ogiery
wybieramy te sprawdzone w sporcie oraz młode, ale wyłącznie z najlepszych, europejskich rodzin żeńskich. Dotychczas użyliśmy takich reproduktorów jak Canturano, Cornet Obolensky, Diamant de Semilly, Emerald czy United Touch S. W tej chwili stado naszych klaczy składa się z kilkunastu klaczy. Z naszej hodowli pochodzi m.in . stacjonujący w Boninie og. Karramba Z (Kannan x Lambado).