Aktualności

Concorde 76 (Cicero Z x Ciacomo) – nowość w ofercie na sezon 2021

W środę, 24 lutego w KJ Salio odbyło się szóste w Polsce uznawanie ogierów dla księgi Anglo European Studbook. Przedstawiliśmy na nim ogiera Concorde 76 (Cicero Z x Ciacomo) hod./wł. Andrzej Gołaś. W 2021 Concorde będzie dostępny w naszej ofercie. Cena stanówki 1500 zł. Film z uznania i krótka charakterystyka ogiera Concorde 76 poniżej:

 

Concorde 76 to ogier w nowoczesnym typie, długonogi, z bardzo dobrym kopytem. Obdarzony świetnym, zrównoważonym charakterem, bardzo dobrym galopem, siłą i fenomenalną pracą zadu w skoku. Concorde 76 pochodzi po ogierze Cicero Z (Carthago x Randel Z). Cicero Z bardzo dobrze spisywał się na arenie międzynarodowej, z powodzeniem startując w konkursach 160 cm. Jego ojcem był legendarny, olimpijski Carthago. Matka Cicero Z pochodzi po ogierze Randel Z, który jest m.in. ojcem babki og. Cornet Obolensky.

Matka og. Concorde 76 – Calma (Ciacomo x Cantus) również została sprawdzona w sporcie. Pod Aleksandrą Lusiną-Gołaś występowała w konkursach 135-145 cm, zajmując m.in. 3. miejsce w konkursie Małej Rundy podczas CSI3*-W Cavaliada Poznań 2013. Wykorzystana w hodowli Calma dała już m.in. kl. Calienta (Bajou du Rouet) utalentowaną skokowo matkę kl. Cambel I G (startującej w konkursach Longines Ranking). Calma to półsiostra pięciu koni sprawdzonych do poziomu 160 cm, w tym ogierów Cros, Lambado i wałacha Nemo.

Z holsztyńskiego stammu 5819, z którego pochodzi Concorde 76 wywodzą się takie uznane ogiery jak Chacfly PS Czu Quickcento.

Więcej informacji o ogierze Concorde 76 – TUTAJ