Aktualności

SCPMK Olsza 2021: Quinto siódmym 6-latkiem w Polsce!

Wczoraj w Olszy zakończył się Sportowy Czempionat Polski Młodych Koni. W tym roku barwy Stajni Ogierów Bonin reprezentowały trzy ogiery: Donovan Z (Diamant de Semilly x Turbud Quirinus) hod./wł. Andrzej Gołaś, Rex VD Bisschop (Di Cantero Van Ter Hulst Z x Nabab de Reve) hod. Tom de Craene/wł. Aleksandra Lusina-Gołaś, Quinto II G (Cros x Turbud Quirinus) hod./wł. Andrzej Gołaś i Quick Magic de Barcenal Z (Quick Star x Caretino) hod. Haras de Barcenal/wł. Aleksandra Lusina-Gołaś.

Cała czwórka znakomicie się pokazała. W grupie czterolatków, w tym roku bardzo mocno obsadzonej, liczącej blisko 90 koni, najwyżej na pozycji 11. uplasował się Rex VD Bisschop, oceniony na 8,4 i 8,53 pkt (z notą za styl 8,7 od cenionego trenera Antoniego Dahlke). Donovan Z miał dwa dobre, bezbłędne przejazdy. Oba nasze czterolatki prezentowała Aleksandra Czerska.

Starsze ogiery, prezentowane przez Aleksandrę Lusinę-Gołaś również znakomicie się spisywały. Quinto II G był 7. w kategorii 6-latków, a Quick Magic de Barcenal Z – 9. w kategorii 7-latków.  Wideo z przejazdów poniżej.

Nasze ogiery otrzymały również nagrody dodatkowe – Quinto II G był najlepszym 6-latkiem z licencją Anglo European Studbook, a Quick Magic de Barcenal Z najlepszym 7-latkiem zarejestrowanym w księdze Zangersheide i najlepszym ogierem 7-letnim z licencją AES.

Za dwa tygodnie nasze ogiery wystąpią w Mistrzostwach Polski Młodych Koni w Łącku.

 

 


 

fot. Oliwia Chmielewska (archiwum)